Vyjadrenie k plagiátorstvu

Autor: Kristína Gírethová | 24.8.2014 o 18:39 | Karma článku: 9,31 | Prečítané:  3218x

Vďaka svojím verným čitateľom som sa bohužiaľ dozvedela, že moje články (Moje francúzske prázdniny a San Francisco-kvetinové mesto) boli ukradnuté v plnom znení a publikované pod pseudonymami (julinka1122 a lucija1122) na iných webstránkach a portáloch (slovenských, českých a aj svetových) než je blog.sme.sk. Do článkov boli navyše na niektorých portáloch vložené komerčné linky, ktoré vnímam ako poškvrnenie môjho dobrého mena a hrubé porušenie mojich autorských práv. 

Po pracnom kontaktovaní administrátorských služieb jednotlivé servery vačšinou stiahli moje články a dotyčné blogy zablokovali. Niektoré však moju výzvu odignorovali a moje články sú stále nelegálne zverejnené na ich stránkach: moje.dama.cz/blog.php?blog=26361,      article.wn.com/view/2014/06/07/Skvele_mesto

Moje vyjadrenie k tomuto hanebnému činu plagiátorstva a zneužitia mojej tvorčej práce na komerčné účely je nasledovné: Som výlučným vlastníkom autorských práv k článkom, ktoré uverejňujem na blog.sme.sk. Tieto články sú uverejňované pod mojím celým menom a fotografiou. 

Som si vedomá rizík internetu ako je jeho anonymita a praktická nekontrolovateľnosť. Napriek tomu považujem spáchaný čin za hlbokú krivosť a podlosť voči mojej osobe. 

Dobrá správa pre mojich čitateľov je, že sa touto zlou skúsenosťou, napriek otraseniu, nenechám odradiť a budem naďalej pokračovať v písaní mojich cestopisov. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kto dal policajtom indície o uplácaní poslancov z Gorily?

O úplatkoch pred policajtmi rozhovorila pravdepodobne Zuzana Martináková, ale iba mimo záznam. Na oficiálnom výsluchu podozrenia nepotvrdila.

ŠPORT

Pánik potvrdzuje skvelú formu. Opäť skóroval a je najlepším strelcom NHL

Premiérový gól v sezóne NHL strelil Tatar.

DOMOV

Drucker: Nie. Nikto mi nezavolal a to hovorím absolútne čestne

Angažovanie Szalaya vyvolalo otázky.


Už ste čítali?